2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships
Day 3

Jun 21, 2019 Italy PalaPellicone, Lido di Ostia, Rome, Italy

Fight card

Main event

Versus

Gadzhimurad Bagaudinov

win 0 - 0 - 0 (Win - Loss - Draw)

Antonio Fuarros Santamaria

loss 0 - 0 - 0 (Win - Loss - Draw)
Match Fighters Method Round Time
64 Kimmo Meier vs Gustavo Lopes Borges Decision (Unanimous)
Alexandr Lunga
3 3:00
63 Shamil Gaziev vs Jonnie Andersson TKO (Punches)
Ahmed Korchi
1 1:13
62 Paulin Begai vs Brayan Aspegren Decision (Unanimous)
Kevin Sataki
3 3:00
61 Igor Glazkov vs Cedric  Lushima TKO (Punches)
Ryan Brueggeman
1 1:18
60 Andreas  Knutsson vs Julius Bernsdorf Decision (Unanimous)
Mihail Mihailovici
3 3:00
59 Kirill Andreev vs Stilian Ivanov TKO (Punches)
Gerd Richter
2 2:48
58 Christian Leroy Duncan vs Alexander Lindgren Submission (Guillotine Choke)
Derek Hickey
1 1:34
57 Tommi Leinonen vs Dimitris Neofytou Decision (Unanimous)
Ryan Brueggeman
3 3:00
56 Magomedkhabib Umarov vs Danijel Grbic KO (Punch)
Fernando Salas
2 2:40
55 Axel Sola

win
vs Jack Tucker Decision (Unanimous)
Mikko Aaltonen
3 3:00
54 Evgeniy Morozov vs Abbas Khan

loss
Submission (Arm-Triangle Choke)
Simone Spinola
3 1:57
53 Rusi Minev vs Tatul Avagyan Decision (Unanimous)
Konstantin Chaban
3 3:00
52 Dario Petrolo vs Nate  Enright Decision (Unanimous)
Rebin Saber
3 3:00
51 Ramazan Gitinov vs Alex Gill

loss
Submission (Anaconda Choke)
Philip Vanheusden
1 1:03
50 Kaupo Kokamagi vs Deyan Galinov Decision (Split)
Szymon Deregowski
3 3:00
49 Salamat Isbulaev vs Marko Sarasjarvi Decision (Unanimous)
Mattias Sjoden
3 3:00
48 Antoni Josep Marti Segarra vs Lee Hammond Decision (Split)
Axel Vankimmenade
3 3:00
47 Scott 'Denkharft' Pedersen vs Tobias Zacho Storm Decision (Split)
Ahmed Korchi
3 3:00
46 Abdulmanap Magomedov vs Daniyal Shamkhalov Submission (Guillotine Choke)
Derek Hickey
2 1:55
45 Artem Afanasenko vs Magomed Ibragimovich Magomedov Submission (Triangle Choke)
Vusal Bayramov
3 0:47
44 Enrique Hecher Sosa de Rada vs Nathan Haywood Decision (Unanimous)
Mikko Aaltonen
3 3:00
43 Delyan Georgiev vs Juan Izquierdo Decision (Unanimous)
Bladimir Puga
3 3:00
42 Magomed Idrisov vs Nicolo Siena Decision (Unanimous)
Kevin Sataki
3 3:00
41 Denislav Hadzhiev vs Jamie  Nolan Decision (Split)
Mihail Mihailovici
3 3:00
40 Magomedrasul Gusengadzhiev vs Hamza Zrira Decision (Unanimous)
Konstantin Chaban
3 3:00
39 Suleiman Bershigadov vs Anatoliy Oskin Decision (Unanimous)
Gerd Richter
3 3:00
38 Alvaro Ucendo vs Otari Tanzilovi Decision (Unanimous)
Ryan Brueggeman
3 3:00
37 Abdulla Alyaqoob vs Yerick Kelly Decision (Unanimous)
Ryan Brueggeman
3 3:00
36 Rafael Calderon Coria vs Mohammed Almuamari Decision (Unanimous)
Fernando Salas
3 3:00
35 Ata Atdayev vs Eoghan  Chelmiah Decision (Unanimous)
Rebin Saber
3 3:00
34 Nadezhda Goncharova vs Shauna  Bannon Submission (Armbar)
Oleg Milyakov
2 1:13
33 Christina Papasotiriou vs Elisa Koivupuu Decision (Split)
Simone Spinola
3 3:00
32 Jasmine Favero vs Sofia Hedqvist Submission (Armbar)
Ahmed Korchi
1 1:38
31 Melissa Tonya Mullins vs Jessica  Andersson TKO (Punches)
Oleg Milyakov
1 1:12
30 Milana Yatimova vs Lucie Vacova Submission (Armbar)
Gerd Richter
2 0:42
29 Megan Morris vs Karolina Hulkko Decision (Unanimous)
Mihail Mihailovici
3 3:00
28 Estelle Chambeau Rousseau vs Elisa Charlotte Patono Decision (Unanimous)
Mikko Aaltonen
3 3:00
27 Renana Bruckstein vs Levi  Steedman Decision (Unanimous)
Axel Vankimmenade
3 3:00
26 Frida  Vastamaki vs Lexi  Rook

loss
Decision (Unanimous)
Derek Hickey
3 3:00
25 Janika Antinmaa vs Bianca Antman Decision (Unanimous)
Vusal Bayramov
3 3:00
24 Darina Garbar vs Ilaria Norcia Decision (Split)
Mikko Aaltonen
3 3:00
23 Viktoriya Dudakova vs Charlotte  Brown Submission (Armbar)
Konstantin Chaban
1 1:34
22 Clara Danssmann vs Bezhan Mahmudi Decision (Unanimous)
Bladimir Puga
3 3:00
21 Anastasiya Svetkivskaya vs Marie  Spencer KO (Punch)
Rebin Saber
1 0:57
20 Antonina Kuleshova vs Kirstina Purgina TKO (Punches)
Szymon Deregowski
1 2:45
19 Shamsutdin Makhmudov vs Brian Draper TKO (Punches)
Gerd Richter
2 1:39
18 Nina Back

win
vs Aino Kartela TKO (Punches)
Bladimir Puga
1 2:05
17 Magdalena  Czaban vs Valentina Semal Decision (Unanimous)
Ahmed Korchi
3 3:00
16 Trevor Makengo vs Blazej Romanowski Decision (Unanimous)
Philip Vanheusden
3 3:00
15 Haider  Khan vs Denis Khadirov TKO (Punches)
Fernando Salas
1 2:42
14 Omar Aliev vs Vladyslav Dzhus Decision (Unanimous)
Mihail Mihailovici
3 3:00
13 Mathis Chevalier vs Ali Askerov Submission (Armbar)
Philip Vanheusden
1 2:59
12 Samur Magamedkhanov vs Yousif Sayyar Decision (Unanimous)
Simone Spinola
3 3:00
11 Bogdan Khmara vs Kyran Sturrock Submission (Triangle Choke)
Derek Hickey
2 1:28
10 Murad Guseinov vs Adam Darby

loss
Decision (Unanimous)
Alexandr Lunga
3 3:00
9 Ze Machado vs Asael Adjoudj Decision (Split)
Konstantin Chaban
3 3:00
8 Reo Yamaguchi vs Ali Yaqoob

loss
Decision (Unanimous)
Axel Vankimmenade
3 3:00
7 Alexander O'Sullivan vs Artem Bachun Decision (Split)
Rebin Saber
3 3:00
6 Anatoliy Zolotykh vs Louis Lee Scott KO (Punch)
Alexandr Lunga
2 0:40
5 Akhmed Nutsalkhanov vs Shamil Gadzhimuradovich Alikhanov Submission (Armbar)
Ahmed Korchi
2 2:11
4 Muhammad 'Black Tiger' Mokaev vs Batir Sharukhanov Decision (Unanimous)
Mattias Sjoden
3 3:00
3 Shannon  Troup vs Liza Shakula TKO (Punches)
Mihail Mihailovici
1 2:44
2 Zagirkhan Ibragimov vs Hristiyan Mihov Submission (Armbar)
Mattias Sjoden
1 1:40
1 Anna Gaul

win
vs Liv  Taylor

loss
Submission (Armbar)
Kevin Sataki
1 2:34