2019 IMMAF-WMMAA European Senior & Junior Open Championships
Senior Semifinals & Junior Finals

Jun 22, 2019 Italy PalaPellicone, Lido di Ostia, Rome, Italy

Fight card

Main event

Versus

Shamsutdin Makhmudov

win 0 - 0 - 0 (Win - Loss - Draw)

Trevor Makengo

loss 0 - 0 - 0 (Win - Loss - Draw)
Match Fighters Method Round Time
36 Omar Aliev vs Haider  Khan Submission (Guillotine Choke)
Ahmed Korchi
1 0:22
35 Mathis Chevalier vs Bogdan Khmara Decision (Unanimous)
Vusal Bayramov
3 3:00
34 Murad Guseinov vs Samur Magamedkhanov Decision (Unanimous)
Derek Hickey
3 3:00
33 Dorobshokh Nabotov vs Ze Machado

loss
Decision (Unanimous)
Mihail Mihailovici
3 3:00
32 Anatoliy Zolotykh vs Alexander O'Sullivan Decision (Split)
Konstantin Chaban
3 3:00
31 Muhammad 'Black Tiger' Mokaev vs Reo Yamaguchi Decision (Unanimous)
Simone Spinola
3 3:00
30 Akhmed Nutsalkhanov vs Cristiano Ottaviani Decision (Unanimous)
Vusal Bayramov
3 3:00
29 Zagirkhan Ibragimov vs Yerulan Kabdulov Decision (Split)
Fernando Salas
3 3:00
28 Isobel 'Izzy' Mitchell vs Arietta Ourania Tsaousi TKO (Punches)
Derek Hickey
1 1:21
27 Milly Horkan vs Megan Hamill Decision (Unanimous)
Ahmed Korchi
3 3:00
26 Pasha Kharkhachaev vs Islam Ramazanov TKO (Punches)
Simone Spinola
1 1:21
25 Gadzhimurad Bagaudinov vs Alexandre Chaddade Submission (Rear-Naked Choke)
Mikko Aaltonen
2 1:19
24 Igor Glazkov vs Paulin Begai Decision (Unanimous)
Axel Vankimmenade
3 3:00
23 Kirill Andreev vs Andreas  Knutsson Submission (Guillotine Choke)
Mihail Mihailovici
2 1:44
22 Christian Leroy Duncan vs Tommi Leinonen Decision (Split)
Alexandr Lunga
3 3:00
21 Evgeniy Morozov vs Rusi Minev

loss
Decision (Unanimous)
Mikko Aaltonen
3 3:00
20 Ramazan Gitinov vs Dario Petrolo Submission (Anaconda Choke)
Rebin Saber
1 1:00
19 Antoni Josep Marti Segarra vs Scott 'Denkharft' Pedersen Decision (Split)
Ahmed Korchi
3 3:00
18 Salamat Isbulaev vs Kaupo Kokamagi TKO (Punches)
Kevin Sataki
3 0:48
17 Artem Afanasenko vs Delyan Georgiev Decision (Split)
Derek Hickey
3 3:00
16 Abdulmanap Magomedov vs Enrique Hecher Sosa de Rada Decision (Unanimous)
Kevin Sataki
3 3:00
15 Alvaro Ucendo vs Magomedrasul Gusengadzhiev Decision (Unanimous)
Vusal Bayramov
3 3:00
14 Suleiman Bershigadov vs Abdulla Alyaqoob Decision (Unanimous)
Bladimir Puga
3 3:00
13 Ata Atdayev vs Rafael Calderon Coria Decision (Unanimous)
Simone Spinola
3 3:00
12 Eduard Kostritsa vs Amancio Crespo
Ryan Brueggeman
1 0:48
11 Sandra Meneses vs Tatyana Liaschuk TKO (Punches)
Fernando Salas
2 0:33
10 Jasmine Favero vs Nadezhda Goncharova Decision (Unanimous)
Ryan Brueggeman
3 3:00
9 Melissa Tonya Mullins vs Christina Papasotiriou TKO (Punches)
Konstantin Chaban
3 2:41
8 Megan Morris vs Milana Yatimova TKO (Punches)
Axel Vankimmenade
3 1:03
7 Estelle Chambeau Rousseau vs Frida Vastamaki Decision (Split)
Mihail Mihailovici
3 3:00
6 Viktoriya Dudakova vs Janika Antinmaa Decision (Unanimous)
Rebin Saber
3 3:00
5 Renana Bruckstein vs Darina Garbar Decision (Split)
Philip Vanheusden
3 3:00
4 Nina Back

win
vs Antonina Kuleshova Techincal Submission (Armbar)
Derek Hickey
2 1:04
3 Anastasiya Svetkivskaya vs Clara Danssmann Decision (Unanimous)
Mattias Sjoden
3 3:00
2 Magdalena  Czaban vs Aeilish O'Hanlon TKO (Punches)
Oleg Milyakov
1 1:48
1 Nadine Abbott Bissett vs Jenna Horto Decision (Split)
Ahmed Korchi
3 3:00