Colosseum MMA
Battle of Champions 9

Oct 6, 2019 Russia Moscow, Russia

Fight card

Main event

Versus

Zaynilobidin Latipov

loss 1 - 1 - 0 (Win - Loss - Draw)

Alymbek Temirov

win 1 - 0 - 0 (Win - Loss - Draw)
Match Fighters Method Round Time
36 Ramazon Khafizzoda vs Zairbek Ryskul Uulu Submission (Rear-Naked Choke)
Artur Rybin
1 3:39
35 Sherzod Kayumov vs Zaman Kamchybekov Decision (Unanimous)
Artur Rybin
2 5:00
34 Magomed-Salakh Iliasov vs Davlatbek Rakhimov TKO (Punches)
Artur Rybin
1 4:24
33 Magomed Dzhankhontov vs Omurbek Toktosunov TKO (Punches)
Artur Rybin
1 0:25
32 Rahmatulla Sattarov vs Nurlan Kutubay TKO (Punches)
Artur Rybin
1 1:35
31 Abdurasul Valiev vs Abdulkhalik Kodochiev TKO (Punches)
Artur Rybin
1 3:10
30 Farrukh Munavarov vs Nurbay  Kairatbek Uulu Submission (Rear-Naked Choke)
Artur Rybin
1 1:46
29 Gagik Agababyan vs Azhimamat Adilet Uulu TKO (Punches)
Artur Rybin
2 2:28
28 Levan Lemondzhava vs Orzu Rakhmatov Decision (Unanimous)
Artur Rybin
2 5:00
27 Begali Raimbekov vs Magomed Osmanov TKO (Punches)
Artur Rybin
1 2:31
26 Khabibullo Azizov vs Iler Umarov TKO (Punches)
Artur Rybin
1 1:20
25 Asalbek Kalandarbekov vs Zhasurbek Norov Submission (Rear-Naked Choke)
Artur Rybin
1 1:17
24 Mirsaid Saparov vs Gulnazar Shamurdin Uulu Decision (Unanimous)
Artur Rybin
2 5:00
23 Khurshed Norkulov vs Timur Madasmanov Submission (Guillotine Choke)
Artur Rybin
1 1:23
22 Azizbek Ahmadzhonov vs Zhurabek Rakhmonberdiev Submission (Rear-Naked Choke)
Artur Rybin
1 2:27
21 Otabek Salmonov vs Khusanbay Uulu Beyshen KO (Punch)
Artur Rybin
1 1:52
20 Isamidin Ganyzhan Uulu vs Sobir Sobirov Submission (Rear-Naked Choke)
Artur Rybin
1 4:29
19 Samray Shaykhamadov vs Adkham Mamadaliev Decision (Unanimous)
Artur Rybin
2 5:00
18 Ibraim Nurzaman Uulu vs Kazbek Kabulov KO (Punch)
Artur Rybin
1 0:40
17 Bakhodir  Kholmurodov vs Mukhammadsodik Kayumov TKO (Punches)
Artur Rybin
1 1:50
16 Zhayloobay Sadirdin Uulu vs Saparbek Zhumaliev Submission (Guillotine Choke)
Artur Rybin
1 0:39
15 Firuz Odinamamadov vs Vazgen Mkrtchyan KO (Punch)
Artur Rybin
1 1:39
14 Rizvon Kodirov vs Nurali Alaibek Uulu Submission (Guillotine Choke)
Artur Rybin
1 3:41
13 Tokhir  Usmanov vs Rustam Gubzhokov TKO (Punches)
Artur Rybin
1 2:00
12 Islam Rustamov vs Uluk Mamytov TKO (Punches)
Artur Rybin
1 1:10
11 Zokirzhon Khoshimov vs Islambek Almazbek Uulu Decision (Unanimous)
Artur Rybin
2 5:00
10 Zairbek Uulu Islam vs Samjijon Bozorov TKO (Punches)
Artur Rybin
1 1:20
9 Makhmudkhon Muydinkhonov vs Bektur Kozhokagov TKO (Punches)
Artur Rybin
1 3:10
8 Abdurauf Hafizov vs Mairambek Tentiev TKO (Punches)
Artur Rybin
1 1:00
7 Argen Malikov vs Adam  Dugaev Submission (Guillotine Choke)
Artur Rybin
1 3:30
6 Rakhmatillo Igamberdiev vs Bakhodir Rustamov Decision (Unanimous)
Artur Rybin
2 5:00
5 Muiz Tavalloev vs Nursultan Nosirov TKO (Punches)
Artur Rybin
1 0:40
4 Dzhafar Rakhmonov vs Adilet Arzykulov Decision (Unanimous)
Artur Rybin
3 5:00
3 Ruslan Kuyaev vs Shavkat Niyazov TKO (Punches)
Artur Rybin
2 2:20
2 Argen Chyrakbaev vs Gagik Vardanyan TKO (Punches)
Artur Rybin
1 1:30
1 Issatullo Komilov vs Melisbek Medetbekov TKO (Punches)
Artur Rybin
1 1:40