Rich Franklin's Blogs

  • Tuesday MMA: A TV Viewer’s Guide By: Jeff Sherwood





    Tuesday



    3:00 a.m. ET Fox Sports 1: UFC 179: Aldo vs. Mendes II - Prelims
    Jose Aldo takes on Chad Mendes in the title fight. Also: Phil Davis vs. Glover Teixeira. From Rio de Janeiro, Brazil.

    5:00 a.m. ET Fox Sports 1: Best of WEC
    Team Alpha Male - Great fights from Team Alpha Male.

    6:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Ultimate Insider
    Behind-the-scenes of the Ultimate Fighting Championship.

    7:00 p.m. ET Fox Sports 1: UFC Ultimate Knockouts
    Head-Kick Knockouts - Spectacular head-kick knockouts.

    7:00 p.m. ET MavTV: King of the Cage
    Future Legends 25 - KOTC Championship mixed martial arts competition from Eastside Cannery Casino Las Vegas, Nevada.

    7:30 p.m. ET Fox Sports 1: UFC Ultimate Knockouts
    Heavyweights - The greatest finishers from the heavyweight division including Cain Velasquez, Minotauro Nogueira, Junior dos Santos, Andrei Arlovski and more.

    9:30 p.m. ET Sportsnet 360: UFC Ultimate Submissions

    10:00 p.m. ET MavTV: King of the Cage
    Future Legends 25 - KOTC Championship mixed martial arts competition from Eastside Cannery Casino Las Vegas, Nevada.

    11:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Reloaded
    UFC 147: Silva vs. Franklin II - Wanderlei Silva and former middleweight champion Rich Franklin faced off for the second time, as Silva sought to settle the score after his searing defeat in their first encounter, at UFC 99.

    12:00 a.m. ET MavTV: King of the Cage
    Future Legends 25 - KOTC Championship mixed martial arts competition from Eastside Cannery Casino Las Vegas, Nevada.

    Read more
  • Friday MMA: A TV Viewer’s Guide By: Jeff Sherwood





    Friday



    6:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Fight Night
    Prelims: Teixeira vs. Bader Ivan Jorge vs. Keith Wisniewski; Elias Silverio vs. Joao Zeferino; Junior Hernandez vs. Lucas Martins; Kevin Souza vs. Felipe Arantes. From Belo Horizonte, Brazil.

    8:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Countdown
    UFC 173: Renan Barao vs. T.J. Dillashaw

    9:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Reloaded
    UFC 153: Anderson Silva takes on Stephan Bonnar.

    12:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Unleashed
    Cain Velasquez vs. Junior dos Santos in UFC on Fox; Roy Nelson vs. Fabricio Werdum in UFC 143; lightweight fight Edson Barboza vs. Terry Etim in UFC 142.

    1:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Unleashed
    Rich Franklin and Wanderlei Silva rematch.

    2:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Ultimate Knockouts
    Fastest Knockouts Fastest finishes in MMA history.

    2:30 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Ultimate Insider
    Glover Teixeira's account of his title shot against Jon Jones; Team Alpha Male's latest hopeful; bantamweight T.J. Dillashaw; Mark Munoz provides insight into his warrior code.

    3:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    4:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Countdown
    UFC 173: Renan Barao vs. T.J. Dillashaw

    6:30 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    7:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Weigh-In
    UFC 173: Renan Barao vs. T.J. Dillashaw Weigh-in from Las Vegas.

    8:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Countdown
    UFC 173: Renan Barao vs. T.J. Dillashaw

    9:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Ultimate Insider
    Glover Teixeira's account of his title shot against Jon Jones; Team Alpha Male's latest hopeful; bantamweight TJ Dillashaw; Mark Munoz provides insight into his warrior code.

    9:00 p.m. ET AXS TV: AXS TV Fights
    Lion Fight 15 Cosmo Alexandre vs. Mark Holst; Kevin Ross faces Christian Mauceri; Tiffany Van Soest rematches Lucy Payne. Live from Mashantucket, Conn.

    11:30 p.m. ET AXS TV: Inside MMA
    EPISODE: 339 Kenny Rice and Bas Rutten discuss the UFC 173; Ron Kruck interviews major players; highlights.

    Read more
  • Thursday MMA: A TV Viewer’s Guide By: Jeff Sherwood





    Thursday



    3:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    4:00 a.m. ET Fox Sports 1: The Ultimate Fighter
    Season 19 Episode 6: Team Edgar vs. Team Penn: Fight to Live Controversial decision causes explosive reaction.

    5:00 a.m. ET Fox Sports 1: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    6:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Reloaded
    UFC 153: Anderson Silva takes on Stephan Bonnar.

    9:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Countdown
    UFC 173: Renan Barao vs. T.J. Dillashaw

    10:00 a.m. ET Fox Sports 1: UFC Countdown
    UFC 173: Renan Barao vs. T.J. Dillashaw

    11:00 a.m. ET Fox Sports 1: UFC From All Angles
    Daniel Cormier

    11:30 a.m. ET Fox Sports 1: UFC Ultimate Insider
    Glover Teixeira's account of his title shot against Jon Jones; Team Alpha Male's latest hopeful; bantamweight TJ Dillashaw; Mark Munoz provides insight into his warrior code.

    12:00 p.m. ET Fox Sports 1: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    6:30 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Ultimate Insider
    Glover Teixeira's account of his title shot against Jon Jones; Team Alpha Male's latest hopeful; bantamweight TJ Dillashaw; Mark Munoz provides insight into his warrior code.

    7:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Countdown
    UFC 173: Renan Barao vs. T.J. Dillashaw

    8:00 p.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter
    Season 19 Episode 5: Team Edgar vs. Team Penn: Too Salty Team Penn gets a lecture on overtraining.

    9:00 p.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter
    Season 19 Episode 6: Team Edgar vs. Team Penn: Fight to Live Controversial decision causes explosive reaction.

    10:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    11:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Countdown
    UFC 173: Renan Barao vs. T.J. Dillashaw

    12:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Unleashed
    Rich Franklin and Wanderlei Silva rematch.

    Read more
  • Wednesday MMA: A TV Viewer’s Guide By: Jeff Sherwood





    Wednesday



    4:00 a.m. ET MavTV: King of the Cage
    KOTC MMA University, Part 2 KOTC Championship mixed martial arts competition from Club Nokia in Los Angeles. Diaz vs. Cephas. From March 30, 2014.

    6:00 a.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter
    Season 19 Episode 5: Team Edgar vs. Team Penn: Too Salty Team Penn gets a lecture on overtraining.

    7:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Countdown
    UFC 173: Renan Barao vs. T.J. Dillashaw

    8:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC: Miller vs. Diaz
    Jim Miller vs. Nate Diaz; Pat Barry vs. Lavar Johnson; Josh Koscheck vs. Johny Hendricks. From New Jersey.

    10:00 a.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter
    Season 19 Episode 5: Team Edgar vs. Team Penn: Too Salty Team Penn gets a lecture on overtraining.

    11:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Unleashed
    Rich Franklin and Wanderlei Silva rematch.

    12:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Reloaded
    UFC 153: Anderson Silva takes on Stephan Bonnar.

    3:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Countdown
    UFC 173: Renan Barao vs. T.J. Dillashaw

    4:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC: Miller vs. Diaz
    Jim Miller vs. Nate Diaz; Pat Barry vs. Lavar Johnson; Josh Koscheck vs. Johnny Hendricks. From New Jersey.

    7:00 p.m. ET Fox Sports 1: UFC Ultimate Insider
    Glover Teixeira's account of his title shot against Jon Jones; Team Alpha Male's latest hopeful; bantamweight T.J. Dillashaw; Mark Munoz provides insight into his warrior code.

    7:30 p.m. ET Fox Sports 1: UFC From All Angles
    Daniel Cormier

    7:30 p.m. ET Sportsnet 360: UFC Central
    Hosted by "Showdown" Joe Ferraro. UFC highlights and news.

    8:00 p.m. ET Sportsnet 360: UFC Unleashed
    The best fights from the UFC archives

    8:00 p.m. ET Fox Sports 1: UFC Tonight UFC highlights, analysis and interviews.

    9:00 p.m. ET Sportsnet 360: UFC 173 Countdown


    9:00 p.m. ET Fox Sports 1: The Ultimate Fighter
    Season 19 Episode 5: Team Edgar vs. Team Penn: Too Salty Team Penn gets a lecture on overtraining.

    10:00 p.m. ET Fox Sports 1: The Ultimate Fighter
    Season 19 Episode 6: Team Edgar vs. Team Penn: Fight to Live Controversial decision causes explosive reaction.

    11:00 p.m. ET Sportsnet 360: UFC Central
    Hosted by "Showdown" Joe Ferraro. UFC highlights and news.

    Read more
  • Tuesday MMA: A TV Viewer’s Guide By: Jeff Sherwood





    Tuesday



    5:00 a.m. ET Fox Sports 1: UFC Ultimate Insider
    Behind-the-scenes of the Ultimate Fighting Championship.

    6:00 a.m. ET Fox Sports 2: Best of PRIDE Fighting Championships
    UFC to Pride Fighters that successfully transition from UFC to Pride.

    7:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC: Johnson vs. Moraga
    Jessica Andrade vs. Liz Carmouche; Bobby Voelker vs. Robbie Lawler; Jake Ellenberger vs. Rory MacDonald; John Moraga vs. Demetrious Johnson. From Seattle.

    9:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Reloaded
    UFC 147: Anderson Silva vs. Rich Franklin II Highlights of UFC 147 in Brazil.

    12:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC's Road to the Octagon
    Fabricio Werdum vs. Travis Browne Behind-the-scenes with MMA fighters.

    1:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC: Evans vs. Davis
    Rashad Evans vs. Phil Davis; Chael Sonnen vs. Michael Bisping; Demian Maia vs. Chris Weidman. From Chicago.

    1:00 p.m. ET Sportsnet ONE: TUF Nations Canada vs. Australia


    2:00 p.m. ET Sportsnet ONE: TUF Nations Canada vs. Australia


    3:00 p.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter Nations: Canada vs. Australia
    Season 1 Episode 13: The Final Countdown The pressure is on Aussie striker Vik Grujic; Canadian middleweight Sheldon Westcott is looking for a Canadian sweep.

    3:00 p.m. ET Sportsnet ONE: TUF Nations Canada vs. Australia


    4:00 p.m. ET Sportsnet ONE: TUF Nations Canada vs. Australia


    4:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Weigh-In
    UFC: Michael Bisping vs. Tim Kennedy Middleweight weigh-in from Quebec City.

    5:00 p.m. ET Sportsnet ONE: TUF Nations Canada vs. Australia


    5:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC's Road to the Octagon
    Fabricio Werdum vs. Travis Browne Behind-the-scenes with MMA fighters.

    6:00 p.m. ET Sportsnet ONE: TUF Nations Canada vs. Australia


    6:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Fight Flashback
    Jon Jones vs. Alexander Gustafsson Enhanced replay of a memorable title fight.

    7:00 p.m. ET Sportsnet ONE: TUF Nations Canada vs. Australia


    7:00 p.m. ET MavTV: King of the Cage


    8:00 p.m. ET Sportsnet ONE: TUF Nations Canada vs. Australia


    8:30 p.m. ET Fox Sports 1: UFC Fight Flashback
    Jon Jones vs. Alexander Gustafsson Enhanced replay of a memorable title fight.

    9:00 p.m. ET Sportsnet ONE: TUF Nations Canada vs. Australia


    9:00 p.m. ET MavTV: Greatest KnockOuts
    EPISODE: 13 Urijah Faber squares off with Hiroyuki Abe in a battle that ends with a vicious KO plus much more.

    10:00 p.m. ET MavTV: King of the Cage
    Rumble, Part 2 Aaron Perls vs. Dorian Dixon. From Feb. 8, 2014 in Albuquerque, N.M.

    10:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Weigh-In
    UFC: Michael Bisping vs. Tim Kennedy Middleweight weigh-in from Quebec City.

    10:00 p.m. ET Sportsnet ONE: TUF Nations Canada vs. Australia


    11:00 p.m. ET Sportsnet ONE: TUF Nations Canada vs. Australia


    11:00 p.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter Nations: Canada vs. Australia
    Season 1 Episode 13: The Final Countdown The pressure is on Aussie striker Vik Grujic; Canadian middleweight Sheldon Westcott is looking for a Canadian sweep.

    12:00 a.m. ET MAvTV: King of the Cage


    12:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC: Fight for the Troops on FOX Sports 1
    Michael Chiesa vs. Colton Smith; Rustam Khabilov vs. Jorge Masvidal; Yoel Romero vs. Ronny Markes; Alexis Davis vs. Liz Carmouche; Rafael Natal vs. Tim Kennedy. From Fort Campbell, Ky.

    12:00 a.m. ET Sportsnet ONE: TUF Nations Canada vs. Australia

    Read more
  • Friday MMA: A TV Viewer’s Guide By: Jeff Sherwood





    Friday



    6:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Reloaded
    UFC 147: Anderson Silva vs. Rich Franklin II Highlights of UFC 147 in Brazil.

    9:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    10:00 a.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter Nations: Canada vs. Australia
    Season 1 Episode 13: The Final Countdown The pressure is on Aussie striker Vik Grujic; Canadian middleweight Sheldon Westcott is looking for a Canadian sweep.

    3:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    7:30 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Reloaded
    UFC 162: UFC 162 made history in July of 2013 when longtime champion and future Hall of Famer Anderson Silva first took on undefeated Chris Weidman.

    9:00 p.m. ET SpikeTV: Bellator MMA Live
    Bellator MMA Live 1007

    9:00 p.m. ET AXS TV: Inside MMA
    EPISODE: 336 Michael Schiavello and Pat Miletich preview RFA 14; Ron Kruck interviews Jon Jones.

    10:00 p.m. ET AXS TV: AXS TV Fights
    Resurrection Fighting Alliance 14 Matt Manzanares fights Junior Maranhao; Mark Dickman meets Raoni Barcelos; Live from Cheyenne, Wyo.

    10:30 p.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter Nations: Canada vs. Australia
    Season 1 Episode 13: The Final Countdown The pressure is on Aussie striker Vik Grujic; Canadian middleweight Sheldon Westcott is looking for a Canadian sweep.

    11:15 p.m. ET SpikeTV: Countdown to Glory 15: Istanbul
    Taking a look at each fighter as they prepare for the one-night single elimination tournament on April 12th from Istanbul, Turkey.

    Read more
  • Thursday MMA: A TV Viewer’s Guide By: Jeff Sherwood





    Thursday



    3:00 a.m. ET Fox Sports 1: The Ultimate Fighter Nations
    Canada vs. Australia: Make Some Noise Tyler's dramatic win has Team Australia celebrating; Australian welterweight Richie Walsh prepares to fight young Canadian Matthew Desroches.

    4:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    5:00 a.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter Nations
    Canada vs. Australia: Make Some Noise Tyler's dramatic win has Team Australia celebrating; Australian welterweight Richie Walsh prepares to fight young Canadian Matthew Desroches.

    6:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Reloaded
    UFC 79: Georges St. Pierre vs Matt Hughes; Chuck Liddell vs Wanderlei Silva..

    9:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    10:00 a.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter Nations
    Canada vs. Australia: Make Some Noise Tyler's dramatic win has Team Australia celebrating; Australian welterweight Richie Walsh prepares to fight young Canadian Matthew Desroches.

    11:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Ultimate Insider
    Best of Gustafsson Alexander Gustafsson provides a tour of his Stockholm family home; the Mauler goes On the Brink as he takes on UFC light heavyweight champion Jon Jones at UFC 165.

    12:00 p.m. ET Fox Sports 1: UFC Unleashed
    Anderson Silva defends his middleweight title against his biggest rival, Chael Sonnen; Cung Le vs. Rich Franklin, Glover Teixeira vs. Fabio Maldonado, and Mike Swick vs. DaMarques Johnson.

    12:30 p.m. ET Sportsnet 360: UFC Central
    Hosted by "Showdown" Joe Ferraro. UFC highlights and news.

    1:00 p.m. ET Fox Sports 1: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    2:00 p.m. ET Fox Sports 1: The Ultimate Fighter Nations
    Canada vs. Australia: Wild Thing With a 10-0 record, Tyler Manawaroa has become the house pest and gets under the skin of his next opponent.

    3:00 p.m. ET Fox Sports 1: The Ultimate Fighter Nations
    Canada vs. Australia: Make Some Noise Tyler's dramatic win has Team Australia celebrating; Australian welterweight Richie Walsh prepares to fight young Canadian Matthew Desroches.

    4:00 p.m. ET Sportsnet West: UFC Unleashed
    The best fights from the UFC archives

    5:00 p.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter Nations
    Canada vs. Australia: Make Some Noise Tyler's dramatic win has Team Australia celebrating; Australian welterweight Richie Walsh prepares to fight young Canadian Matthew Desroches.

    5:00 p.m. ET Sportsnet Pacific: UFC Unleashed
    The best fights from the UFC archives

    6:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Unleashed
    Lyoto Machida vs Quinton Jackson; Joe Stevenson vs. Mac Danzig; Takanori Gomi vs. Clay Guida.

    7:30 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Ultimate Insider
    Best of Gustafsson Alexander Gustafsson provides a tour of his Stockholm family home; the Mauler goes On the Brink as he takes on UFC light heavyweight champion Jon Jones at UFC 165.

    8:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    9:00 p.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter Nations
    Canada vs. Australia: Make Some Noise Tyler's dramatic win has Team Australia celebrating; Australian welterweight Richie Walsh prepares to fight young Canadian Matthew Desroches.

    10:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Unleashed
    Lyoto Machida vs. Quinton Jackson; Joe Stevenson vs. Mac Danzig; Takanori Gomi vs. Clay Guida.

    12:00 a.m. ET Fox Sports 1: The Ultimate Fighter Nations
    Canada vs. Australia: Make Some Noise Tyler's dramatic win has Team Australia celebrating; Australian welterweight Richie Walsh prepares to fight young Canadian Matthew Desroches.

    Read more
  • Thursday MMA: A TV Viewer’s Guide By: Jeff Sherwood





    Thursday



    12:30 p.m. ET Sportsnet 360: UFC Central
    Hosted by "Showdown" Joe Ferraro. UFC highlights and news.

    1:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Reloaded
    UFC 159: Jon Jones vs. Chael Sonnen

    5:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Unleashed
    Rich Franklin vs. Wanderlei Silva

    5:00 p.m. ET Sportsnet ONE: UFC Wired
    Joe Rogan hosts this UFC highlight show featuring some of the best bouts from years past.

    6:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Fight Flashback
    Anderson Silva vs. Chris Weidman I

    9:00 p.m. ET Sportsnet ONE: UFC Unleashed
    The best fights from the UFC archives

    10:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Main Event
    UFC 132: Dominic Cruz vs. Urijah Faber

    11:00 p.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter Nations
    Canada vs. Australia: The Bible Thumper

    Read more
  • Tuesday MMA: A TV Viewer’s Guide By: Jeff Sherwood





    Tuesday



    4:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC: Johnson vs. Moraga
    Jessica Andrade vs. Liz Carmouche; Bobby Voelker vs. Robbie Lawler; Jake Ellenberger vs. Rory MacDonald; John Moraga vs. Demetrious Johnson. From Seattle.

    9:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Reloaded
    UFC 147: Anderson Silva vs. Rich Franklin II Highlights of UFC 147 in Brazil.

    12:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC: Browne vs. Bigfoot
    Travis Browne vs. Antonio Silva; Jake Ellenberger vs. Jay Hieron; John Dodson vs. Jussier Formiga; Josh Neer vs. Justin Edwards. From Minneapolis.

    2:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC: Silva vs. Stann
    Wanderlei Silva vs. Brian Stann; Mark Hunt vs. Stefan Struve; Takanori Gomi vs. Diego Sanchez; Hector Lombard vs. Yushin Okami; Rani Yahya vs. Mizuto Hirota; Siyar Bahadurzada vs. Dong Hyun Kim. From Saitama, Japan.

    6:00 p.m. ET MavTV: Greatest KnockOuts
    The best collection of knockouts ever caught on camera from the biggest stars in MMA today.

    7:00 p.m. ET MavTV: King of the Cage


    10:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC: Johnson vs. Moraga
    Jessica Andrade vs. Liz Carmouche; Bobby Voelker vs. Robbie Lawler; Jake Ellenberger vs. Rory MacDonald; John Moraga vs. Demetrious Johnson. From Seattle.

    10:00 p.m. ET MavTV: King of the Cage


    12:00 p.m. ET MavTV: King of the Cage

    Read more
  • Saturday MMA: A TV Viewer’s Guide By: Jeff Sherwood





    Saturday



    5:00 a.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter
    Season 18 Episode 12: Team Rousey vs. Team Tate: One Punch Away

    6:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Unleashed
    Junior dos Santos defends his title for the first time against Frank Mir; Joe Lauzon and Jamie Varner; Donald Cerrone vs. Melvin Guillard, and Brian Stann vs. Alessio Sakara.

    7:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    8:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Fight Night
    Jake Shields vs. Jake Ellenberger

    10:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Unleashed
    Rich Franklin vs. Wanderlei Silva

    11:00 a.m. ET Fox Sports 2: UFC Tonight
    UFC highlights, analysis and interviews.

    12:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Fight Night
    Bubba McDaniel vs. Brad Tavares; Takeya Mizugaki vs. Erik Perez; Court McGee vs. Robert Whittaker; Kelvin Gastelum vs. Brian Melancon; Donald Cerrone vs. Rafael dos Anjos; Carlos Condit vs. Martin Kampmann. From Indianapolis.

    5:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Reloaded
    UFC 154: Georges St. Pierre vs. Carlos Condit

    8:00 p.m. ET Fox Sports 2: The Ultimate Fighter
    Season 18 Episode 12: Team Rousey vs. Team Tate: One Punch Away

    9:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Presents Mark Hunt: the Art of Fighting


    10:00 p.m. ET Fox Sports 2: UFC Fight Night
    Jeremy Stephens vs. Rony Jason; Ryan LaFlare vs. Santiago Ponzinibbio; Brandon Thatch vs. Paul Thiago; Igor Pokrajac vs. Rafael Feijao; Daniel Sarafian vs. Cezar Ferreira; Dan Henderson vs. Vitor Belfort. From Goiania, Brazil.

    Read more
<h2>Fight Finder</h2>
Around The Web